KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14177115
nr 1417 7115
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålningar, 2 st, "Slåtter" samt "Vid Voxna Herrgård". Signerad. Olja på pannå, 27x30 cm, yttermått inklusive ram: 28x31 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:40:13
6/9 15:18:19
200 kr
6/9 17:54:46
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren